צילום מבנה מסחרי בלב שכונת מגורים עבור משרד אדריכלים

את לימור ואמיר ממשרד האדריכלים "אלתרמן-שפריי" אנחנו מכירים מספר שנים. מעבר למבני מגורים, המשרד מתמחה בתיכנון מבנים ציבוריים , מסחריים וממשלתיים. הפרויקט הראשון שצילמנו עבורם היה משרדי המס הכנסה באשקלון, אותו אפשר למצוא באתר שלנו.
הפעם, פנו אלינו מ"אלתרמן-שפריי" עם בקשת צילום מבנה מסחרי, מרכז קניות הממוקם בלב שכונת מגורים חדשה במודיעין. בניין ה"סופר" המתפרס על שישה מפלסים ועל 7000 מ"ר היה לקראת סיום וטרם פתיחתו הרשמית לקראת האביב.
מרכז הקניות של רשת "יוחננוף" הינו חדשני ואסתטי המציע עיצוב יוצא דופן בנוף השכונתי. בשל מיקומו על צלע הר, חלקו הייצוגי הפונה ללקוחות ממוקם בצד אחד למעלה וחלקו התפעולי, בצד השני, למטה.
לאחר צפיה בצילומים של המבנה בשעות היום השונות התקבלה ההחלטה לצלם את המבנה לפני פתיחתו לקהל על מנת לשמור על סביבת המבנה נקיה מרכבים ותנועה מרובה.
יחד עם לימור ואמיר, בחרנו להקדיש לצילומים יום שלם כדי להעביר את הנוכחות של הפרויקט בשעות הבוקר והצהריים בתוך סביבת מבני המגורים הרבים וגם להראות אותו בשעות הערב, מלווה בתאורת חוץ ופנים, המבליטה ומבודדת אותו מהסביבה.

אחד האתגרים הגדולים שהתמודדנו מולם היה מיקומו של המרכז, הבנוי מצד אחד על רחוב מגורים צר, היורד באלכסון ומצד שני, פונה לוואדי גדול המחייב תנועה רחבה מסביב כדי לתעד את הזוויות החשובות. על מנת לתפוס את המבנה ב"גובה העיניים" בחרנו חמישה בנייני מגורים שונים וביקשנו מדיירי הדירות אישור לצלם את המבנה ממרפסותיהם הפונות בכל פעם לצד הרלוונטי לצילומים. לחלק מהדירות חזרנו פעמיים כדי לקבל אותה זווית מוצלחת על הבניין גם ביום וגם בערב. הודות לדיירים האדיבים יכולנו לצלם את הפרויקט כפי שרצינו וללא עיוותי עדשה המאפיינות בד"כ צילום קרקעי.
האתגר הנוסף היה פינוי משאיות הספקים הרבות במהלך הצילומים, שהיה נחוץ על מנת ליצור אווירה של "שקט" וניקיון ויזאולי סביב הפרויקט. במקרים מסוימים לא ניתן היה להמתין לתזוזה של הרכבים ועל מנת להגיע לתוצאה הרצויה, ביצענו מספר חשיפות ושילבנו אותן לכדי צילום אחד מייצג, המזוהה עם עבודתינו.
לאחר סיום העריכה הבסיסית של הצילומים , על מנת לקבל צילמים סופיים בהתאם לדרישות של האדריכלים, ערכנו ריטושים מורכבים סופיםם של אוביקטים לא רצוים המזוהים עם אתר בניה כגון, פסולת, משטחי ריצוף, פחים שונים וכו'.
הצילומים הנבחרים מתוך הפרויקט לפניכם:

error: Content is protected! All rights reserved to Red Pixel studio